Що ми маємо з кришталевого гусака?

12.II.2024 02:00

решта календаря

ski-db.com

Ее.. Як було зазначено, Мікаела Шиффрін пропускає і етап в Кран-Монтані, що іще ускладнює і без того складне...

1) Характер травми не дозволяє Мікаелі так просто повернутися, особливо під змагальне навантаження? 100500 фізіотерапевтів є у Мікаели, але є й певна межа, коли жодні дива сучасної реабілітації не можуть подолати сугубу фізіологію. Фізику тіла. Мабуть, треба чекати. Ще.

2) Можна припустити: МШ психологічно непросто повернутися на швидкісні етапи після двох краш-стресів (кілдевського і власного, а також цієї завальної епідемії, що безжально прорідила верхівку кубка світу..). Це можна зрозуміти; проте, як видно з даної впертої таблички, перший технічний вид буде через місяць та 700 потенціальних очок у розіграші. Звичайно, в ідеалі: можуть бути відміни, конкуренція в спусках та суперджі доволі значна. Однак.

3) Без відповіді, ідеальні 100% очок Мікаела може набрати тільки в слаломі. Яких залишилось 2 екз. Я впевнений, що Лара за будь-яких умов не вийде на слалом, навіть на фіналі, бо це безглуздий ризик. Зате спуск і, особливо, суперджі та гігант... Мікаелі треба не просто вийти на них, треба боротися за найвищі місця. Враховуючи, що брак форми для «довгих» лиж підвів її ще в Кортині, і поки не помітно, що вона може (довго і нудно) тренуватись на швидкісних трасах... Це задачка рівня країни чудес. Або вона настільки божественно обдарована, що зможе вмить розрулити всі ці проблеми, що постають як грізні гостроверхі скали. Та виграє усі старти до останнього, повернувшись, скажімо, у Валь ді Фассі, а те й в Чвітфелі..

мікаела

Бажаю Мікаелі віднайти себе.

Сорок третя

10.II.2024 20:00

Лара, 43

soldeueltarterworldcup

Я б сказав, що це було у стилі а-ля Мікаела, три перемоги поспіль в двох різних дисциплінах. Лара здобуває 43-тю перемогу, створивши на другій трасі андоррського гіганту маленьке диво: холодне та похмуре 9-те місце після першого, занадто округлого заїзду вона розміняла на перемогу, гарячу та дзвінку! Бах! Ромашка!

overall

Ну і, звичайно, маємо нову лідерку загального заліку. Я хочу сказати, так — Мікаела вирішила пропустити цей етап і не захищається жодним чином. Але — якщо хтось намагається звинуватити в цьому Ларцю, хай іде лісом між живописними андоррськими смерічками. Лара робить свою особисту справу — і робить найкращим можливим чином. Я дуже хотів би, щоб Мікаела повернулась, і ми побачили очну боротьбу за Великий Кришталевий, боротьбу фактично з нуля. Ще є не менше 13 гонок у календарі. І сама Лара наголосила сьогодні: зарано думати про загальний залік, давайте подивимось на цю штуковину через місяць. І це дуже вірно.

Також хочеться привітати юну американську зірку Амелію Джозефіну Харт з другим першим подіумом у кар'єрі. Спробуємо пошепки зазначити, тсс, що їй за відсутності Шиффрін працюється краще. Перший подіум в слаломі спеціальному склався, коли Мікаела безславно зійшла з першої траси у Кранській Горі. (Все ж таки, поточна криза, яка закінчилась падінням Мікаели у сітки Кортини, почала формуватися не в Кортині... Але не будемо про це. Нам потрібна здорова Міка, як фізично, так і морально. Побажаємо ж.)

Ну і — звичний вже подіум Еліс. Це дуже приємно — після стількох =загублених= років. Одначе.. які наші роки, правда? Ми вже спостерігаємо майбутнє гірських лиж. І Робінсон, і Харт, і Колтурі, та й, там, Раст і Річардсон, Айхер, Германе тощо. Яскраві панночки неухильно з'являються, і це прекрасно. The Show must.. ну, ви знаєте..

нагородження

Ці дві дитинки підбивали Ларцю піти завтра слалом та, гх, узяти ще 100 очок =)) А Ларця пригадала, що вона якось слалом ходила й зайняла 14-те місце. Обіграв, додам я, наприклад, знану спеціалістку Мануелу Мьольгг. Правда, це було дуже давно. Зате Ларця по сезону казала, що спецслалом тренувала, задля покращення точності проходження воріт у гіганті й таке інше. Тобто накат є. Певний. Але та безглузда травма на тренуванні перед другою спробою в комбінації ЧС у Санкт-Мориці—2017 назавжди відвадила Лару Павлівну надягати найкоротші лижі «на інтерес».

А сюрно те, що вперше за дуже багато років ми завтра отримаємо одразу трьох =незвичайних= призерок спеціального слалому. Бо відсутні ті три, що найчастіше цей тісний подіум розділяли: Шиффрін, Влгова, Гольденер. Життя, воно, розумієте... Хіба я міг навіть уявити, коли писав замітку про 90 перемогу МШ, що ця велика трійця, так чи інакше, не зможе конкурувати між собою. Тобто, ще з 60—70-ма спортсменками.. Гх. Ось той єдиний шанс у когось записати собі у біографію перемогу в слаломі, та навіть раритетний подіум в слаломі. Вагою золота нині і бронза. Дива дивні.

18:27, 11.02.2024 Пф.. Нє ну, хотілося б, щоб золото здобула спортсменка, яка ще не перемагала... Бо на наступному етапі вже повернеться гіпермотивована МШ (треба думати?), сезон швидко добіжить, а в Леві-24 нещасні щасливі слаломістки вже будуть мати повний сердитий комплект, під неоновою вивіскою: «Мѣстов нѣт». Ш. В. Г. Ну, а сьогодні моїми персональними фаворитками (не тому що вони могли, а тому що я хотів, щоби змогли) були Гізін і Раст. Чого ж, пристойно, пристойно. За Зринку я завжди порадію. AJ як завжди (вже накопичилось) анстейбллл... Дох. Дженіфера, на мій погляд, зіткнулась з неперетравленими наслідками підвищеної уваги після помітних успіхів — занервувалась.. Айх.

Буфффф... Коротше. Чекаємо Кран-Монтану [Подейкують, що Мікаели не буде й там.. В цій затримці чого більше — соматичного чи психічного? ..Шах Ферзю?]. Тут вже досить. Не витискається.

Підсвідомість і символічні системи

08.II.2024 02:10

Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора бложемійних павук.

В мене тут в ментальному загашникові давно вже колихається парочка цікавих прикладів, як підсвідомість, індивідуальна чи колективна, відчайдушно намагається грати з реальними символами, що застосовуються індивідуумами і колективами у житті та праці. Гхмгхк... ... Австрія. Незрівнянний альпійський парадиз. І головна його свіатая макаронина — лижі гірські. Що мене ще може цікавити, га? Може й вас, любий друже, зацікавить, як вдалий приклад?

На протязі десятків і десятків років провідна країна в цьому видові спорту — зараз зіткнулась із явно помітною кризою. Юні зірки згасають, старі зірки збігають, все валиться, нічого не получається, все програється, тренери як рукавиці тудять у качель. Преса сурмить найгнилопомідорнішими сурмами. Президентін федерації не справляться. Міхаель Вальхофер скромно осторонь стоїть у білій курточці. Красота. (Одні лише працьовиті швидкісні дівчатка викладаються, велика трійця К.-М.-Ш.). І тут ми дивимося, а чому воно таке сталося? І внєзапно бачимо новітній логотип.

ski austria logo

Це називається гармидер, говорячи простою мовою. Якщо ось цей проект головного символу головного спорту було відповідними комітетами чи посадовцями схвалено, ми (Карлос другий) можемо припустити, що у австрійській лижній державі щось на дуже низовому, внутрішньому рівні неладно. Є проблеми, які вигукують через доступні засоби. Я краєм ока почитував вислови різних спеціалістів, що унікальна австрійська система вирощування талантів останніми роками дала певний крін, непередбачувану осадку. Тріщину. Поки що на поверхні не дуже помітну. Вона нижче ватерлінії. Etc, etc.. І — ось маємо колективну підсвідомість, яка волає: робіть щось, доки не пізно, розберіть цю купу мотлоху, розсортуйте та спаліть цей хворост!

Старий лого був схожий на два гострі (wie der Teufel selbst) криві леза, що.. рубали усіх суперників на квашену капусту із віденськими шніцелями... nina ortlieb

head_rebels

Другий приклад. Набагато більш сумний. Бо це конкретна людина. Яка чимало страждає. Ніна Ортліб. Знана, талановита, працьовита. Більше 20 хірургічних операцій зі зламаних кісток та розірваних зв'язок. Наразі перебуває на черговому лікуванні. Який символ ми бачимо першим? Її шолом, головний скарб і захист гірського лижника. Якщо придивитися — ми спостерігаємо численні розриви або тріщини на цьому шоломі, з-під яких виглядають внутрішні, скажімо м'якіше, «матеріали». Плоть. Майже вже незахищена. ..Ніна вибрала цей дизайн, він їй припав. Її підсвідомість намагається кричати до неї. Проте, вона не чує. Гірські лижі при її фізичних даних, зрості, нервових та м'язових реакціях, координації рухів — протипоказані в якості професійної діяльності. Катайтеся у своє задоволення. Робіть щось інше, дорога пані. Але що може робити австрійка та дочка олімпійського чемпіона?! Раз за разом проходити коло травм, операцій, реабілітацій, повернень, травм...

99,9% людей — це всі ми з вами — не вміють слухати свою підсвідомість і сліпі до символів, якими вона, що відчаялася наголосити на чомусь важливому для буття нашого, намагається кожного дня, кожної миті сповіщати нам.

Той, хто має вуха, почує. Той, хто має очі, побачить.

06:30, 09.02.2024 Несподівано сей допис зазнав широкого успіху у вузьких колах. З побажанням, а слабо Вольдемару ще полікувати по шоломах. Заказъ поступив на Ліндсбергер, Годжию ..(поки що обмежусь ними). Ну. Можна. Якщо не спиться в ніч глухую. Але, хочу підкреслити, що символів, що дійсно кричать усьому уважному загалу, не так вже й багато, і треба знати людину, хоча б з якимись подробицями приватного плану, щоб впізнати ЩОСЬ значуще. А ще може бути типовий (або маловаріативний) спонсорський дизайн, який не вибирають, або сприймають в комплекті з фінансами позитивно-байдуже (норвежки взагалі ліплять свого осоружного паперового теленора 5g — на відчепись)). Що теж може на щось вказувати. ... Й. Важно не обшукувати все підряд, напротивагу. Бо так можна дійти до ручки. Якої насправді немає.

lindsberger

Катаріна. Що ми бачимо: затерту, пошарпану, тьмяну (золоту?) зірку, до того ж — пентаграму, певної знаної форми.., пір'ячко, яке повинно символізувати легкість, зате — важкий дизайн шолому, що складається з мутних шматків та шарів чогось різнорідного, навмисно зістикованого, бо не стикується нічого у виступах колишньої яскравої зірки світового небосхилу. Випадковість? Чи відображення внутрішньої дисгармонії? Відчуженості. Індиферентності. Проблемності. Неясно — чому і чим викликаних. А може просто відсутність смаку.

goggia

Софія. Ну, тут я не знаю, гамма і смугастість — це від спонсора. Подібний дизайн є у шоломів, наприклад, Робінсон та Колтурі. Але. Я тут вбачаю відображення етапів кар'єри СГ: сильвер лайн — войд — сильвер лайн — войд. Товщина цих смуг може збігатись з довжиною відрізків успіхів і невдач. Гх, це я вже натягую страуса на баобаб. Але, припустимо, малий кришталевий глобус — безглузда травма, пропуск домашнього — неповторного — чемпіонату світу. Тощо. Тощо.

Інша справа, що мені не подобається ця смугастість, вона схожа на скоби, якими треба щось укріпити; на жаль, на превеличезний жаль, зараз це зламані кістки прекрасної жінки, талановитої спортсменки та яскравої особистості, людини, якій у цей момент дуже зле. Може вона відчуває(ла), що треба заздалегідь стримуватись, не допускаючи моментів ризику її улюбленого кшталту: «чемпіонка або ...» Про що я згадував нижче. Тому що це фальшива, награна екзистенціальна позиція, якій не місце в розважальних ігрищах. Навіть, якщо це гордо називається «спортом найвищих досягнень». Заради чого ставити життя на грань? Що на кону елітарного шоу є такого життєво найважливішого? ... Але, ні, ні, не будемо далі заїжджати в ці нетрі по ягодицю.

Го..

05.II.2024 22:30

Мухо-сцикотухо! Це сказ якийсь! Заліз вєчєрком в лижну лєнту — і шо побачив? Софія Годжиа отримала сезонозавершальну травму!! Під час тренувань десь на Брешіанщині, наскільки можна було зрозуміти, вона зачепилась правою ногою за ворота (треба думати, не футбольні?) — і здобула перелом гомілкових кісток.

Що примітно, вранці я знайшов запис дамського швидкісного спуску з чемпіонату світу 23 року. Той, який виграла Жасмін Флюрі. Всупереч усім можливим прогнозам. І подумав (у черговий раз), ну чого Софі так їздить без усіляких ознак наявності башні. Дисквал на рівному (пардон) місці, тому що атакувала грати занадто наполегливо... А так =по уму= ніхто не робить, навіть у запалі боротьби за ці кляті призи і понти. Бо здоров'я і безпека завжди повинні переважати будь-яку пожадливість. Навіть суто спортивну.

гоггі

З одного боку, сьогодні і тоді — не перша її колізія такого ґатунку. В неї дуже погано із =гальмами= взагалі. Кожен заїзд для італійської швидкісної прими — це тендітне балансування за гранню нерозумного ризику (без усіляких ознак того, що робляться розумні висновки)... З іншого, що відбувається в цьому білому циркові? Я не пригадую такого за десятки років спостерігання, щоб найтоповіші гравці пачками відправлялися у лазарет. Це все у головах. Це не траси, не інвентар, не погода... Це сугубо внутрішня хрінь, яка не дає спортсменам добиратися до фінішів без пригод на свою дупу.

SG: Un altro infortunio che interrompe la mia rincorsa ad una nuova Coppa del Mondo di discesa.. [..О ун'альтра ступідіта?] Догнати і перегнати Линдзі Хронн? Винятково вигадана екзистенціальна проблема. Заради якої вони кістьми лягають...

ана гелен повертається

23:58 06.02.2024 Чудо о Йоані Гелен. Ця новина була дуже підбадьорливою зараз для гірськолижної співдружності.. Скрипач Зв'язки коліну не потрібні. Навіть для здобуття п'єдесталів кубка світу впродовж 3—6 років.. Може, Корінн Сутер поквапилась з операцією? Разом із Петрою Влговою? Або Ана просто унікальна: компактні розмірі тіла + м'язовий каркас, масивніший, ніж у пересічної сучасної гірськолижниці?

Мішель

michellegisin

Приємна новина також від Мішель Гізін. Вона повернулась на сніг і має намір змагатися на наступному етапі в Андоррі. Тепер чекаємо остаточних новин*** про стан Мікаели Шиффрін. Головна (несподівана, чого й казати) інтрига сезону — чи зможе Міка: а) повернутися; б) змагатися на своєму рівні; це) безстрашно ходити швидкісні види, котрих ще багато залишилось, впевнено більше, ніж слаломів. А психологічний стан, як ми з тривогою бачили впродовж кількох тижнів, у Мікаели, а, шкутильгає. [А мені досі цікаво, чому Корінн Сутер вивезли зі схилу на тракторі, а Мікаела вибиралась з траси самотужки, спираючись на лижні палки як на милиці??? А зішли вони обидві на тій же самій ділянці курсу...]

Про коліно і Шиффрін. Я хочу з власного досвіду. В мене була (точніше, в принципі, є, бо нагадує про себе регулярно) травма коліна, подібна до. Обох колін, але ліве було сильніше пошкоджено. Звичайно, я не мав доступу до такого трітменту, який, природно, може бути у найкращої спортсменки світу... Але, в моєму випадкові, пройшло два місяці, перш ніж ця травма перестала мені сильно заважати у =звичайному побуті=. І, мабуть, рік, коли я перестав постійно відчувати певний біль і дискомфорт. А я, зазначте, не змагаюсь навіть за кубок дворового паркану. ...Проте, як бачимо, коліно — такий же темний предмет, як і голова.

22:00, 07.02.2024 Гагага. Старік Шиффрінський — приколіст. Кілде фактично прямо звинуватив норвезьку лижну федерацію в своєму падінні у Венгені. =Назло бабуш Норвегії розламаю дупс, налякаю гьорлфренду до синього коління, забезпечу собі відставку уразі чого та гарний візочок на коліщатках=. Молодець. Господи, чудні діла твої з ліпки із цього витриманого землистого пластиліну. Звичайно, в цьому житті нема нічого важливішого за гроші. Ані Батьківщини, ані спорту, ані здоров'я, ані любові... А те, що пан грипозними тремтячими ногами хтів пройти по одній із найвибагливіших і найскладніших трас кубка світу — це пустощі? А я тоді звинувачую Кілде в епідемії падінь на жіночому кубкові світу. Бо вся та емпатія, яку дівчата відчували до нещасної Мікаели, відгукнулась їм складними травмами, за які шановний норвезький пан звичайно своїх грошенят не викладе.

03:30, 08.02.2024 ***Власне, інформація від самої Мікаели . Без Андорри на цей раз. Що вбачається дуже розумним рішенням на далеку перспективу. [А чому Міка не припускає, що брак виступів\тренувань на довгих лижах коштував їй травми? .. Проблема, звичайно, комплексна (і перенасичений та дурно спланований календар з соусними гулянками — теж чогось відтяв корисного), я надіюсь, що, поза межами даного стейтменту, будуть зроблені більш ґрунтовні висновки.] Бажаю Мікаелі цілковитого одужання й, лише після цього, повернення. Бо приклад ЛВ, що повернулась до змагань зарано, свого часу, мабуть не дуже хороший. Навіть, якщо травма не така серйозна.

1602024 рік епохи хлопчиків з Туркани

04.II.2024 15:30

Розумієте, людство, незважаючи на приголомшливі технології, налаштовані на остаточне знищення натурального інтелекту, перебуває на рівні ментального розвитку нашого далекого пращура, хлопчика з Туркани або Наріокотоме-боя. Цей поважний юний громадянин з краєвидної африканської долини Наріокотоме жив в епоху, коли не було жодної Наріокотоме-гьорл. І зміг наполегливою мануальною працею передати свої картини світу 8 мільярдам нащадків, сколочених з сірників та жолудів й вигодованих енергією сонячного вітру...

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Charlie Guest OLY (@charlieguesty)

Dear? FIS?! А я напередодні ще хтів сказати, що лижний спорт, зокрема — насамперед — гірськолижний, є одним з найбільш збалансованих цих самих спортів саме за рівнями можливостей — як для хлопчиків, так і для дівчаток. А виявилось, що... ФІС пишно святкує 100-річчя своє, проте фундаментально залишається на рівні часів тієї сивомудої давнини, коли жінки ледве отримали право голосу... І то не всюди.

Dženifera Ģērmane

diena.lv

Але. В першу чергу, я хочу сердечно привітати дорогих латвійських друзів з історичною подією. Дженіфера Германе здобула першу — золоту — медаль чемпіонату світу для Латвії! Тріумф на слаломі, який на жаль могли спостерігати лише очевидці на місці... Дженіфера вже встигла прекрасно проявити себе на гонках кубка світу, і цей fis gold успіх є підтвердженням не тільки величезного потенціалу, а й рівня, котрий дозволяє їй потрапити на фінал кубка і без квоти для юніорських чемпіонів. Bravissima!

Сорок друга

30.I.2024 16:40

Лара, 42

swissskiteam

План де Коронес, тада-ра, План де Короооонес, тада-ра, План де Корооонес, ту-тудутутудутутуту! Дві поспіль перемоги Лари — це самоє воно. Цей блог живиться тільки здобутками Лучезарної Лари. Ну ще Мовінкель. Яка сьогодні теж он фая, як давно не була на гігантові. Але не так, як на швидкісному сп. Джіз, цей плавний двотижневик змагань — якось по-особливому мене надихнув, хоча багато різного було... Але відчуття хороше.

На жаль для нас — хванатів, але на щастя для прекрасних пані, що відпрацювали поспіль чотири важкі гонки, етап в одному з найулюбленіших моїх місць — Гарміші відмінено. Що дасть змогу Мікаелі Шиффрін повернутися все ще лідеркою загального заліку. Це було б чудово з багатьох причин, зокрема, щоб потім усілякі добрі піддувала не розповідали нам, хто насправді чого вартий... Певні каменти в соцмережах, що потрапляли таки на очі, читати було дуже огиднесенько. Особливо після другого спуску в Кортині. Я спеціально наголошу, що вважаю перемогу Рангіль абсолютно заслуженою з всякої точки зору. Вона відпрацювала на схилі просто ідеально. Софія припустилась численних помилок. І кортинський вітер їй не лікар**.

**Кратко. Щоб не викладати простирадло моїх спостережень за минулий вікенд. Своє вагоме слово промовила прабабця Психологія. Софія знаходилась під впливом величезної напруги, або кількох різних (не настільки яскравий сезон, соковита домашня гонка, програш першого спуску: «без п'яти хвилин Линдсівонн!, на третьому місці!, що розділене з якимись лівими непоймихтошними дівками!»; беззупинні падіння всіх підряд — без чинів; спіралі персональної ковбаси, якої в неї вистачає й так... ... ...). Рангіль, з іншого боку, постійно знаходячись в цьому сезоні за «горизонтом подій», висловлюючись, гх, космологічними термінами, раптом відпустила всі свої намагання вирватись з цієї чорної діри. Вона просто лягла на сніг і, що називається, заякорилась. Знайшла точку психологічного балансу. І виявилось, що нездоланне надтяжіння було цілком уявним, а талант, тренованість і майстерність — абсолютно реальними. Вона навіть це не усвідомила. Їй просто стало комфортно робити те, що вона вміє пречудово... І вона зробила. А вітер... Це був челендж не для тіла, це все.. до голови. Трохи більш виражено, ніж завжди.

..Лара ж сьогодні ненав'язливо наздогнала Аню Персон за перемогами на кубкові світу.

mo

Інші кубкосвітські панянки називають Рангіль просто Мо. З повагою і великою симпатією. Взагалі, мені здається, що всередині цієї, доволі тісної, багатонаціональної групи стосунки дуже здорові, і всі прекрасно розуміють, що, незважаючи на запеклу боротьбу на різних рівнях, від золота до лічених очок, ділити їм нічого, і під одним богом, е.., їздять усі. ..Так і повинно бути серед людей, але буває не часто.

рагацце

Не можу це таки обійти. Як воно бува, ми маємо щастя бачити на прикладі двох славетних італійок. Феде дуже зобидилась на Софі, що та посміла пройти краще, ніж вона — гігантська спеціялістка і володарка МКГ та ВКГ — учорашню трасу. І перформанси Бриньоне після [низки невдалих] фінішів мені подобаються все менше і менше. І добре пам'ятається (на жаль), як Федеріка фактично звинуватила Софію в симулянтстві на пекінській олімпіаді, коли та здобула срібло з травмою, яка «не виявилась» занадто складною, «як зазначалось». Міміка Софі саме тоді, коли їй програла вчора Феде, була вельми цікавою. Двом примадоннам в одному кафе-шантані дуже важко. Ну, політесссс звичайно тримається на бажаному рівні, цьомки, обнімашкі, дружба навіки, але правда завжди вилізе. Вона така, зараза.

І — так. Гх. Я не знаю, що в них там відбувається в кулуарах (і це після мого солодкого пасажу вище), але й Ларцю хтось дуже сильно розлютив. І вона фінішувала (на обох трасах) так, ніби встромляла комусь величезний пістон. Пішло на користь. Ну. .... Ойх. Вах. отримуй село снопов'язалку

1, 2 і 2, подіум

skiworldcupkronplatz

Було б конче невірним не зазначити (хоч із запізненням, лютим) подіум, який продовжив славну цьогосезонну традицію N-кратно-однакових призових результатів. 1, 2+2! ... Вчора, 3/II, ностальгічно згадував прекрасну яскраву плеяду шведських дівчат минулої декади-двох, яку нині уособлює лише одна Сара Гектор, з неявними вкрапленнями Анни Свенн-Ларссон. Еххх. Ну, а, місс Робінсон, я сподіваюсь, нарешті віднайшла саму себе? Будь-ласка, дорогенька, не губись більше.

Сорок перша

28.I.2024 17:40

Лара, 41

GEPA

Нервова напруга продовжила напружуватись і у неділю в Кортині д'Ампеццо. Навіть Лара, яка на першому даунхилі, після падіння Мікаели і нескінченної паузи, змогла зібратися і майже бездоганно пройти маршрут, включаючи усі нездоланні для напрочуд широкого загалу «перешкоди».. навіть вона зізналася сьогодні, після своєї 41-ї перемоги, що психологічна обстановка на неї вплинула, і вона йшла, не намагаючись ризикувати, але убезпечити себе й фінішувати як годиться. Чого не сталося з багатьма спортсменками знову.. Звичайно, насамперед дуже тривожно за канадку Валері Ґреньє, про кошмарне падіння якої я навіть написав там нижче, у вчорашній замітці... Це не те, що хочеш бачити, особливо, коли і так занадто багато людських трагедій...

Тому, поздоровляю Ларцю не тільки з перемогою, що вивела її на чільне друге місце серед швейцарських гірськолижників (55 перемог у Врені Шнайдер, Пірмін Цурбригген залишився із 40), а й із вдалим завершенням трьохденного не лише спортивного, а й психологічного марафону у казково — як завжди — неймовірній Кортині.

Лара, 41, cap

Нова кепочка у Ларці просто клас.

Щодо Валері — як мінімум, стало відомо, що вона отримала травму плеча, яка може потребувати оперативного втручання [29.01.2024 оновлення від самої спортсменки.. =(]. На гіганті в План де Коронес її буде не вистачати. Як мінімум, три провідні гонщиці — в наступній дисципліні — вибули на непевний строк: Влгова, Шиффрін, Ґреньє. Під питанням і Мішель Ґізін. Щодо загалом «білого цирку» — втрати ще більше помітні. Сезон іще той. .. Але, звичайно, дуже радують такі камбеки, з іншого боку, як то у Роман Мірадолі. Вона і казала зараз: «Головне — вірити в себе». Дуже корисна порада в будь-якій ситуації. (О, шморк, це перший подіум в Кортині у французької збірної за 17 років, з часів Марі Маршан-Арв'є! Треба відмітити, що у французів спостерігається підйом, гхгм.)

Лара, 2021

Випадково зісковзнув до черева блогу на три роки назад. Не можу не погодитись сам із собою.

[Й. Відверто сумую за старою — класичною на протязі десятка років — швейцарською формою].

Зубастік strikes back

27.I.2024 20:40

Рангіль, 4

ragmow

НАРЕШТІ! Після неймовірно в'язкого прочавлювання сезону (який почався з горезвісного дисквалу), Рангіль Мувінкель одержує перемогу в шв. спускові, серед купи веселощів, котрих інакше як =зачароване коло= назвати важко. Дельта, дельта, дельта...

Кортина, карзина, кортонка...

Не наразі все це оспівувати, бо починати тре ще з іскрометного етапу в словацькій Ясні... Але маємо повнісіньку торбинку з найпоширенішою в світі біосубстанцією...

Скажу просто, радію за Рангіль, дуже, дуже й дуже! Брава! (Непоганий вчора був резалт в Ларці, у ДХ — взагалі найкращий за сезон — 2 сходинка п-лу (дещо перенаселеного); сьогодні, зважаючи на обставини (дві гонки в одній, але це знаний характер славної Кортини д.) теж солідно (як любить писати акк швейцарських конфедеративних лиж)). Дуже приємно також за Жаклін Вайлз, справжнє покращення.. шість довгих років потому. ... Софі... мі дисп'яче, кара. .. Et cetera.. et cetera..

подіум

подіум 2

Чесно кажучи, мені трохи прикро за Лауру Гоше (яка залишилась четвертою після прориву Мувінкель і Вайлз, відповідно — внаслідок своєчасно-вдалої вітрової паузи..). Здається, Софії те третє місце потрібне як цим призовим вивіркам стоп-сигнал. А для Лаури це була б Подія. Але — так, якщо б вітер не дмухав як навіжений, С. Г. святкувала б.

Ну дивіться, Софія впустила 25-ту перемогу, але зійшла на 54-й подіум. Лара впустила 83-й подіум, Лаура — другий... Штефані напередодні святкувала другу перемогу, сьогодні не потрапила на 10-й подіум. Джекі не була на п'єдесталі пошани з 18 року — і здобула третій. Рангіль святкувала 4-ту перемогу, що означало 14-й «топ-3» для неї за 13 років кар'єри... Мікаела Шиффрін, що зараз лікує пошкоджене коліно, яка виявилася занадто самовпевненою дефіс невпевненою для цієї знаної (100 змагань відмітили) класичної й нелегкої траси, нещодавно святкувала 95-ту перемогу при 150-ти подіумах.. Такі різноманітні долі. А траси на всіх однакові. Тільки вони не у вакуумі. І неможливо забезпечити не тільки рівні умови, навіть наблизитись. З іншого боку, є така штука, що не піддається логарифмуванню: талант і майстерність. А ще наполегливість і завзятість... А талан? А психологічні ковбаси [котрих за крайні кілька тижнів спостерігалось забагато, як на мене, на кубкові світу]?... ... ... Скільки всього =непіддатливого= впливає на — в даному випадку — професійне житття, яке можна чи не можна назвати вдалим, або навіть.. величним й геніальним.

Гхє.. А взагалі, мій вікенд =зробила= Федеріка Бриньоне, яка, після учорашнього контрольованого падіння на Дельті, доїхала до тренерів, різко зігнулася навпіл та потужно вигукнула: «ПУТАНААА!» Скільки потрібно було випустити з себе ментального мотлоху за останні невдалі чотири-п'ять стартів. Ух!

28.01.2024 Та, бліна, я хчу сказати, от шо воно таке?, Валері Ґреньє здобуває третього дня третє місце в швидкісному спуску! Радість від величезної несподіванки, купа очків фіс і не фіс, призові, натхнення, розголос до самої Канади, котрій, окрім хокею та керлінгу, як відомо... Життя прекрасне. Сьогодні жахливий краш на суперджі. І що, от нащо воно?! Хто там зверху сидить і регулює, перемикаючи смєсітєль? Чому хороші, навіть чудові люди отримують контейнерами усілякого гімна, варто було лишень трохи порадіти?.. Балін. Та дайте ж нормальним людям нормально жити!..

13 років потому

14.I.2024 14:01

Ларця, 40

Не можу не віддати шану феєричній Ларі — навіть цим скромним і корявим дописом. 40-ва перемога на кубкові світу, 20-та конкретно в суперджі (що є рекордом серед діючих спортсменок), та повернення на вищу сходинку в Цаухензее через 13 років! Й 81-й подіум, звичайно! Позавчора був 80-й, непогане співвідношення: половина — перемоги. Проте, це не був беззупинний широкий хайвей, це був довгий й трудний шлях, з численними розворотами та глухими кутами... Я досі (завжди)) переконаний, що, зважаючи на її талант та майстерність, Лара Ґут могла здобути набагато більше результатів найвищого ґатунку (й шановна Мікаела Ш. не виглядала б настільки метагалактично) — але травми, сезони кризи і поневірянь... Тому такі вагомі здобутки й переможна серія довжиною в більше ніж 15 років — навіть цінніші, чим неспинний конвеєр 90 95 100 147...... При всьому моєму.

Lara Gut

swissskiteam

Від усього серця вітаю, дорога Ларо, з цією дуже високою сходинкою — і бажаю не зупинятися на цьому, доволі проміжному результаті! =)))))

90

26.XI.2023 21:30

Міка, 90

Які слова тут потрібні? Мікаела Шиффрін одержує 90-ту перемогу, на домашній трасі, в улюбленому слаломі, залишивши позаду все тих же звичних суперниць: Петру Влгову та Венді Холденер*. Класика, яка не перестає дивувати.

* Український правопис передбачає писати її як Гольденер. =}

слаломний подіум у Кіллінгтоні

san antonio express-news

Кста. З відходом на заслужений спокій Тесси Ворлі й Марі-Мішель Ганьон, в жіночих гірських лижах не залишилося жодної спортсменки 80-тих рр народження. Ну, щонайменше в активній частині кубка світу. Формально — Феде Бріньоне «ще» — 1990 р.н., але хто рахує 90й за 80-ті?... Пф. Закономірність не змінюється. Пригадую, що десь у 2012—14рр більшість (окрім нев'янущої Сари Шлепер) дам '70-х завершили кар'єри.

Згаданий вчора рекорд Лари Ґут в 15 років переможної активності, скажімо, для Мікаели, мені вбачається недосяжним. Я не можу уявити її, що виступає на кубках і чемпіонатах ще 5 років. Не тому, що вона не зможе, тому що — не схоче. Радий буду помилитися. Можна нескінченно дивитись — як іде сніг, горить вогонь і працює на білих схилах Мікаела Шиффрін.

Дуже Гут

25.XI.2023 21:30

Лара, 39

Дуже приємний гут, тобто, аа, взагалі несказанно приємно бачити другу поспіль перемогу Лари, як на трасі в американському Кіллінгтоні, так і у сезоні в рамках GS. А загалом — це, як всі вболівальники знають і люблять, 39 перемога славетної і прекрасної представниці кантону Тічіно.

Зубаста Ларця. Не підпустила ані господарку змагань Мікаелу, що лишень замкнула чільну трійцю, ані раптом очьнувшуюся ото сна Еліс Робінсон, яка повернулася на подіум після значної і похмурої перерви. Хоч авансів було роздано, в тому числі і безпосередніми дєнзнаками багатенько. (Я досі вважаю що =редбул=, підбираючи хутко неокріплі таланти, калічить молодь занадто легким досягненням статку, до котрого інші спортсмени йдуть роками наполегливої праці. А, за великим, гм, рахунком, буй його знає.. Може справа лишень у характері особистості, неухильному устремлінні сягати найвищих вершин? Це не є у всіх, це є у Лари, це є у Мікаели, котрих не посмутили успіхи в дуже ранньому віці... Та — ладно... Просто як вболівальник я волію бачити кожен талант на високому рівні, це приносить багатошарове задоволення, коли десятки рівнозначних постатей змагаються у захоплюючій боротьбі за найвищі місця... ..ифф...)...

До речі! Ларця ще розширила межі свого рекорду. Мало хто знає, що відстань між першою та крайньою перемогою вимірюється відданими вболівальниками, що полюбляють статистику й арифметику. Так ось, Лара Ґут міцно тримає першість в майже 15 років на найвищому світовому рівні. 20 грудня 2008 року Лара виграла суперджі у Санкт-Моріці у віці 17 років.

Гх. В лєнтє ажіотажу від 3-го місця Мікаели в 10 разів більше, ніж... Ну... такова селяві.

подіум

Кажуть, 140-й подіум МШ. КПД в неї дійсно потрясний. Развє я спорьу? Навпаки. Замиловуваюсь.

Too strong

19.XI.2023 13:50

wind matter

Маттерхорн у черговий раз довів, хто в Альпах хазяїн. В принципові, коли Міка Ш. не з'явилася у цьому пречудовому для усіляких спортивно-пейзажних ништяків місці, стало зрозуміло (усім, чого гріха таїть) — й дамських гонок не буде... Бо вона це діло добре відчуває. Поки решта загальнозалікоспрямованих панянок марно і контрпродуктивно шарохалася на нєйтральнай паласє між Італією та Швейцарією, Мікаела спокійно займалася своїми справами. Скажімо, кавергьорлськими.

мікаела

mikaelashiffrin

Квітка необичайной красоти.

Заскор...

05.XI.2023 00:50

Рангіль soelden

Щоб вже поставити крапку в цій дурній справі і не повертатися. Прийшла новина, що після ретельного розслідування службовцями компанії Head — виявилось: піднебесний рівень фтору на лижах Рангіль Мувінкель був викликаний «брудним інструментом». Тобто моя цитата з класика про заскорублого пацана теж виявилась недалекою від озвученої =істини=. Той пацан, а, насправді, поважний сервісмен, коштував Рангіль не тільки кількох сотень тисяч норвезьких крон призових, а й, що набагато дорожче, витрачених нервових клітин та поставленої під сумнів усіма, кому не лінь, репутації.

Два питання, якщо я, припустимо, пишу масл... ем, акрилом, я же не полізу тими ж самими пензликами до акварельної палітри? Нє? Чому вони використали старе знаряддя при нових трендових правилах, коли ФІС так прискіпливо шукав і відшукав показового цапа-відбувайла... точніше, прекрасну козуню... ..Я вибачаюсь. І друге. Якого біса дискваліфікувати спортсменку, котра ці лижі бачить тільки перед самісеньким стартом, коли сервіс (який не має жодного відношення до норвезької збірної, а є суто лівим — представником комерційної фірми) їй приносить готовий =налаштований= продукт. До чого вона тут? Якщо карати — то сервісмена: франком, доларом, ойром, чи чим вони там промишляють на кишені... Га?! Ну дайте, там, 0.35 с штрафних, але не лишайте можливості змагатися, доказувати, що ці мазі — просто випадковий хвіст собачий. Як посмішка Чеширського кота...

Сволочі, обідєлі моєго любімого зубастіка......

Гут і не гут...

30.X.2023 00:50

Лара

Взагалі-то — я не планував повертатися до будь-якої блогової «діяльності»... Але... Дві події (дуже приємна і досить неприємно-неоднозначна) змусили мене дещо все-таки написати. Ж.

По-перше, блискуча, яскрава, наповнена сонячною енергією перемога моєї улюбленої Лари Ґут. Новітній сезон в Зьольдені нестримна швейцарка розпочала найкращим чином: здобувши 38-му перемогу у кар'єрі та 3-тю у зьольденському гіганті, зрівнявшись з Тіною Мазе за кількістю тріумфальних трофеїв на цій легендарній трасі. 28 жовтня погода на льодовикові Реттенбах співала. Чого не скажеш про день наступний. Чоловічу гонку було скасовано — через стрімкий вітер, який, мабуть, позаздрив учорашній Ларці — й вирішив розігнатися досхочу. Зьольдени как правіло чрєвати сюрпрізамі.

Рангіль

І цей звеселий сюрприз спіткав, як водиться, Рангіль Мувінкель (одну з найпрекрасніших, найщиріших і найдобріших учасниць кубку світу, чи взагалі — світу). Яка стала першою лижницею в історії, котру дискваліфікували за свіжими фтористими правилами. ... Якщо вже казати, робота ФІС (як такої ж самої чинодралської організації) мені нагадує важку працю міжнародного союзу велосипедистів щодо виявлення заборонених способів і засобів. Чим вони міряють, як, що, де, коли, хрон його знає! Які три пальці, куди пхають, звідки виймають? «Можєт тому заскорузлому пацану рукі вимить?» (с). Ніхто не розуміє, що сталося. Як 10-кратна доза фтору потрапила з губ Йохауг на лижі Мувінкель? Гхє. Чесно кажучи, вчорашня пресуха на норвезькому тб, котру я подивився, намагаючись хоч в чомусь розібратися, неприємно нагадала справи (святії патисони!) 7-річної давнини, коли Тереза Йохауг ридала над рештками цілющої мазі...

Хто, кого і нащо? Що діється всередині і навколо норвезької збірної? Всі ці шатанія братенов і сватенов... Та й взагалі... Глобально. Білий, білий, білий цирк.

Знову ж, австрійський спеціаліст з приготування лиж Head розповів норвезькій пресі, що він щіточкою почистив одну лижу, і (HEAD прикупив аналогічний фісівському мегааналітичнохімічний прилад) виміри показали деякий, е, «0,1» від дозволеного вмісту фторидних сполук. Тобто, незважаючи на заяву ФІС, що 10-кратний покажчик неможливо просто так впіймати на трасі, виявилось, що зате його можна просто так зішкрябати (враховуючи активні хімічні властивості цього елементу)... Гм. Фффф.

Мені цікаво, яку перевагу мазі з фтором дають на дистанції? Скільки треба тисяч кілометрів проїхати, щоб отримати істотний гандикап-с й додаткову скирту швейцарських франків?

Справа темна. І я дуже співчуваю Рангіль, котра, як мені здається, стала жертвою неапробованих методик і технологій аналізу та.. кипучого комсомольського ентузіазму якихось позаспортивних інтриг. (Люди, це дуже хороше дівча, вона не заслуговує на таку хрінь..)

raggan, norge, skiforbund

А ще намалювався дядечко із лопатою — точнісінько перед талановитою на усілякі пригоди Софією Г.

Гарний подіум взагалі.

Феєрична Ларця (–1.19 с привезла Бассіно) чекає результатів суперниць просто снігу. Запитала оператора: «Не бажаєте присісти поряд зі мною?» ... Бой, це величезна честь — бути поряд з такою жінкою.